Witaj!

Serwis www.OsiedlePoludnie.pl wraz z facebook.com/Os.Poludnie zrzesza mieszkańców oraz sympatyków Os. Południe w Radomiu. W zakładce “Aktualności” znajdziesz zawsze najświeższe informacje związane z tym co się dzieje u na naszym osiedlu.

Na co dzień informujemy o tym co dzieje się u nas. Jednocześnie staramy się wspierać rozwój naszego osiedla i zachęcamy Was do tego.

    • Wiosną 2014 roku na terenie Parku Południe powstała siłownia zewnętrzna. To dzięki głosom oddanym na ten projekt właśnie w Budżecie Obywatelskim 2014, o które to głosy gorąco zabiegaliśmy latem 2013r. promując zgłoszony przez nas projekt – więcej o tym dowiesz się tutaj.
    • Także w kolejnej edycji akcji – w Budżecie Obywatelskim 2015 – w którym głosowanie trwało od 19 maja do 10 września 2014r. – udało się wygrać kolejne DWA projekty! Po pierwsze remont Parku Południe. W ramach jego już w 2015 roku zostaną wymienione ławki, kosze na śmieci, zostaną zainstalowane kosze ochronne na młode drzewa oraz – co bardzo ważne – powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw w miejscu starego, już wysłużonego. Po drugie udało nam się wygrać projekt ogólnomiejski – wybudowanie Astro-bazy w Radomiu, które także będzie realizowane w 2015 roku. Budynek ma zostać wybudowany tuż obok nas, przy PSP nr 17 na ul. WIerzbickiej. Więcej o tej akcji znajdziesz tutaj.
    • Od 2013 roku prowadzimy działania mające przybliżyć nad do rozbudowy Parku Południe. To bardzo trudny temat ze względu chociażby na własność gruntów i koszt inwestycji, ale walczymy 🙂 W wakacje 2014 zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją do Prezydenta Radomia w sprawie rozbudowy Parku Południe do ul. Wierzbickiej – udało nam się zebrać ponad 1400 podpisów. Więcej o tej akcji znajdziesz tutaj.
    • Na co dzień staramy się informować, interweniować i zwracać uwagę także na drobne sprawy, o których jesteśmy informowani także przez Was. O tym wszystkim piszemy na naszym profilu w serwisie społecznościowym – facebook.com/Os.Poludnie.
    • Jeśli los naszego osiedla nie jest Ci obojętny przyłącz się do nas, to nic nie kosztuje, a daje wymierne korzyści dla przestrzeni w której żyjemy oraz sporo satysfakcji. Polub nasz profil na Facebooku, zamieść komentarz albo napisz do nas (adres w dziale kontakt).

Zespół OsiedlePoludnie.pl oraz facebook.com/Os.Poludnie