Powiększenie Parku Południe

Park Południe jest perełką na naszym osiedlu, miejscem wypoczynku, miejscem gromadzenia się spacerowiczów. Osiedle Południe położone jest nieco na uboczu dlatego też potrzebuje atrakcyjnego terenu rekreacyjnego. Park powstał na początku XXI wieku i zajmuje obecnie powierzchnię ok. 4 hektarów. Od lat toczy się walka o jego powiększenie…

Postulowany teren pod rozbudowę Parku Południe

Postulowany teren pod rozbudowę Parku Południe

My dołączyliśmy do niej w 2013 roku. W 2014 roku napisaliśmy petycję do władz miasta o rozbudowę Parku Południe o tereny pomiędzy obecnym parkiem, ul. Łąkową, ul. Wierzbicką oraz blokami SM “Południe. Zebraliśmy pod nią ponad 1400 podpisów i spotkaliśmy się z Prezydentem Radomia. Za wszystkie podpisy oraz wsparcie wielu osób w zbieraniu dziękujemy.

Jednocześnie staramy się, aby obecny park zmieniał się na lepsze. Dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2014 wygrało wybudowanie siłowni zewnętrznej – powstała wiosną 2014. Natomiast w Budżecie Obywatelskim 2015 zwyciężył kolejny nasz projekt – “Remont parku na osiedlu Południe wraz z remontem placu zabaw”, ten zostanie zrealizowany w 2015 roku.