BO 2015: remont Parku Południe oraz Astro-Baza!

W 2014 roku dzięki współpracy wielu osób z wieloma osobami przystąpiliśmy do jeszcze silniejszej walki o projekty dotyczącego naszego osiedla. Część tych projektów zgłosiliśmy sami, inne wspieraliśmy kontaktując się z autorami. Ostatecznie na plakatach i ulotkach namawialiśmy do głosowania na:

  • remont Parku Południe (w postaci wymiany koszy na śmieci, ławek, montażu koszy ochronnych na młode drzewka) wraz z remontem placu zabaw – wartość projektu do 300 tys. zł;
  • zakup i montaż dwóch biletomatów na naszym osiedlu – wartość projektu do 100 tys. zł;
  • wybudowanie przy PSP nr 21 przy ul. Trojańskiej bieżni wraz ze skocznią w dal – wartość projektu do 300 tys. zł.;
  • zakup sprzętu szachowego dla dzieci i młodzieży ze szkół – wartość projektu do 100 tys. zł.

oraz dodatkowo, w ramach projektów ogólnomiejskich:

  • wybudowanie Astro-Bazy – obserwatorium astronomicznego wraz z mini planetarium.

Głosowanie trwało od 19 maja do 10 września 2014r. W ciągu tych prawie 4 miesięcy przekonaliśmy się, że chociaż wiedzieliśmy, że będzie trudniej, nie sądziliśmy że aż tak 🙂 Ostatecznie 10 października 2014r. na konferencji w Urzędzie Miejskim Prezydent ogłosił wyniki: okazało się, że wśród zwycięskich projektów jest remont Parku Południe oraz wybudowanie Astro-Bazy!!!
W okręgu ogólnomiejskim na Astro-bazę zagłosowała rekordowa liczba 3700 radomian i wniosek ten zdeklasował inne propozycje. W okręgu 3. na Park Południe zagłosowało także olbrzymia liczba osób, aż 3464 radomian, o blisko 700 osób więcej niż na kolejny wniosek PSP nr 26. Niestety kolejnym wnioskom z naszego osiedla zabrakło głosów i punktów by wygrać. Za biletomatami zagłosowało także wielu, aż 2175 osób. Na budowę bieżni przy PSP 21 oraz na zakup sprzętu szachowego po blisko 1500 osób.