BO 2017: remont Parku Południe, poprawa komunikacji na Os. Południe oraz doposażenie Astro-Bazy!

W 2016 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 zachęcamy Was do wzięcia udziału w głosowaniu na kolejne projekty z naszego osiedla! W obszarze III proponujemy głosować na:

Projekty dla Osiedla Południe!

“Remont parku na osiedlu Południe – nowe latarnie LED, ławki, kosze na śmieci, urządzenia do ćwiczeń”
W Parku dzięki Waszym głosom pojawił się fitness i nowy plac zabaw, teraz chcemy nowych ławek, koszy na śmieci oraz wymiany całego oświetlenia na LEDowe (jak w Parku Leśniczówka czy Starym Ogrodzie)!Projekt zakłada wymianę oświetlenia na lampy LEDowe, odnowienie całej małej architektury (wymianę wszystkich ławek i koszy na śmieci), a także zainstalowanie urządzeń do ćwiczeń fizycznych (kalenistyki). Wartość projektu to 400 tys. zł.
Karta do głosowania: strona 14, pozycja 12, zaznacz X w kwadracie nad 3.

“Poprawa komunikacji na Os. Południe”
Tak to może wyglądać gdy wygramy! Wyświetlacze na przystankach komunikacji miejskiej na osiedluProjekt zakłada umieszczenie na przystankach autobusowych na osiedlu wyświetlaczy przedstawiających realny czas do odjazdu autobusu (takich samych jak w centrum miasta). Wartość projektu to 200 tys. zł.
Karta do głosowania: strona 14, pozycja 13, zaznacz X w kwadracie nad 3.

“Laboratorium kosmosu”
Chcemy doposażyć astrobazę!Projekt zakłada doposażenie radomskiej Astrobazy w profesjonalny sprzęt do astrofotografii, dzięki czemu możliwość rejestracji obserwowanych obiektów kosmosu stanie się kompletna, a radomskie obserwatorium będzie mogło cieszyć się z różnorodnego sprzętu astronomicznego. Dodatkowo w ramach projektu zostanie zagospodarowany teren wokół obiektu. Wartość projektu to 200 tys. zł.
Karta do głosowania: strona 14, pozycja 16, zaznacz X w kwadracie nad 3.

“Zatoka parkingowa przed budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im Ks. Jana Twardowskiego w Radomiu, ul. Trojańska 5”
Wybudowanie zatoki parkingowej po prawej stronie jest celem projektuTen projekt ten został zgłoszony przez PSP nr 21. Zatoka parkingowa przed budynkiem szkoły wzdłuż ulicy Trojańskiej (na długości od ul. Helleńskiej do barierek przed wejściem głównym do szkoły) rozwiąże częściowo problem braku miejsc parkingowych przed szkołą. Poprawi bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu i komfort rodziców. Parking będzie ogólnodostępny z możliwością korzystanie przez wszystkich mieszkańców. Wartość projektu to 200 tys. zł.
Karta do głosowania: strona 13, pozycja 7, zaznacz X w kwadracie nad 3.

Pamiętaj, żeby nasze projekty ocenić na maksymalną liczbę czyli “3” punkty. Jak głosować stacjonarnie i przez internet dowiesz się poniżej. Pamiętaj, że masz czas tylko do 3 czerwca!

Jak głosować stacjonarnie, przy urnie?


Oddać głos w Budżecie Obywatelskim można także za pomocą papierowego formularza, który po wypełnieniu wrzuca się do urny. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a w przypadku osób pomiędzy 16 a 18 rokiem życia legitymację szkolną oraz zgodę rodzina na udział w głosowaniu: kliknij TU by pobrać dokument. Urny do głosowania będą stać w wybrane dni i godziny na naszym osiedlu: wybranych miejscach:

 • 8 maja (niedziela) przed kościołem Chrystusa Dobrego Pasterza – ul. Gębarzewska 25B (Południe 1) w godz. 10:45 – 12:15,
 • 15 maja (niedziela) przed kościołem Chrystusa Dobrego Pasterza – ul. Gębarzewska 25B (Południe 1) w godz. 10:45 – 12:15,
 • 20 maja (piątek) w Szkole Podstawowej nr 17 ul. Wierzbicka podczas Festynu Rodzinnego w godz. 15:30 – 17:30;
 • 21 maja (sobota) w Parku Południe podczas III Festiwalu Biegowego w godz. 13:00 – 16:30;
 • 22 maja (niedziela) przed kościołem Matki Odkupiciela – ul. Wierzbicka w godz. 09:45 – 12:15;
 • 29 maja (niedziela) przed kościołem Matki Odkupiciela – ul. Wierzbicka w godz. 09:45 – 12:15;
 • 30 maja (poniedziałek) w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej “Południe” – ul. Gębarzewska 15 w godz. 09:30 – 12:00;
 • 31 maja (wtorek) w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej “Południe” – ul. Gębarzewska 15 w godz. 09:30 – 12:00;
 • wkrótce ogłosimy kolejne…

oraz przez cały okres głosowania w Stałych Punktach Głosowania:

 • w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104), godz. 7.30 – 15.30
 • w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1, godz. 7.30 – 19.00
 • w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30 pok. 19, godz. godz. 7.30 – 15.30;
 • w Biurze Rady Miejskiej, ul Moniuszki 9 pok. 13A, godz. 7.30 – 15.30;
 • podczas imprez miejskich na stoiskach Urzędu Miasta.

Jak głosować przez Internet?

1. Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij po prawej “Rejestracja”.

Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij 'Rejestracja'.2. Wprowadź wszystkie dane do formularza. Pamiętaj, że dane podajesz Urzędowi Miejskiemu w Radomiu! Wpisz PESEL, imię, nazwisko, e-mail (podaj poprawny, na niego otrzymasz linka do aktywacji konta), wymyślone hasło oraz powtórz hasło (za jego pomocą wraz z numerem PESEL będziesz się logować na tej stronie). Podaj także adres pocztowy. W sekcji “warunki” musisz zaznaczyć wszystkie 4 pola ptaszkiem. Jeśli jesteś niepełnoletni (prawo do głosowania mają także osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia) musisz załączyć oświadczenie rodzica, który zezwala Ci na wzięcie udziału w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim 2016. Oświadczenie jest do ściągnięcia: kliknij TU (wydrukuj tylko pierwszą stronę). Na samym dole jest zabezpieczenie antyspamowe, gdzie musisz wpisać wynik opisanego działania matematycznego (np. “osiem plus pięć” wpisz liczbę “13”).

Dokładnie wypełnij formularz rejestracyjny.3. Wejdź teraz na swoją skrzynkę pocztową. Otrzymasz automatycznego e-maila, w którym znajduje się link. Kliknij go by potwierdzić swoje konto. Link przeniesie Cię do strony budżetu, gdzie przeczytasz komunikat: “Rejestracja została potwierdzona pomyślnie, po weryfikacji Twoich danych otrzymasz powiadomienie e-mail o aktywacji konta”.

Na skrzynkę poczty e-mail, którą podałeś(-łaś) podczas rejestracji otrzymasz wiadomość. Kliknij w niej link, aby potwierdzić swoje konto.

5. Twoje konto musi teraz zostać potwierdzone w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Odbywa się to w dni robocze w godzinach od 8 do 15. W tych godzinach powinno to potrwać kilka minut (jeśli rejestracji dokonałeś(-łaś) wieczorem potwierdzenie nastąpi następnego dnia). Informację o potwierdzeniu konta otrzymasz także na swój e-mail (sprawdzaj na swojej skrzynce pocztowej także folder ze spamem!) .

Po tym jak Urząd Miasta aktywuje Twoje konto zostaniesz poinformowany w osobnym e-mailu

6. Możesz już wziąć udział i oddać głos – prosimy o głosy na nasz osiedlowy projekt (jednocześnie w okręgu III nie głosuj na inne projekty gdyż zmniejszasz szanse tego projektu). Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl i tym razem po prawej stronie kliknij “Logowanie”. Wprowadź swój numer PESEL, a także wpisane podczas rejestracji hasło, a następnie kliknij “Zaloguj”.

Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl, kliknij po prawej 'Logowanie', a następnie wpisz swój PESEL oaz hasło które wpisałeś(-łaś) przy rejestracji.7. Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij “Głosowanie”.

Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij 'Głosowanie'.8. Teraz na liście projektów prosimy Cię byś przy każdym z niżej wymienionych projektów zaznaczył(-a) pole przy napisie „3 punkty”, a następnie kliknął(-ęła) „Głosuj”. Oto projekty wyświetlone na karcie/stronie do głosowania: :

 • [Obszar III] “12. “Remont parku na osiedlu Południe – nowe latarnie LED, ławki, kosze na śmieci, urządzenia do ćwiczeń”
 • [Obszar III] “13. “Poprawa komunikacji na Os. Południe”
 • [Obszar III] “16. “Laboratorium kosmosu”

Teraz czas oddać głosy: przy kolejnych naszych trzech projektach najpierw kliknij myszką w kwadraciku przy napisie '3 Punkty' by pojawił się tam 'X', a potem kliknij 'Glosuj' - zrób tak trzy razy przy wskazanych projektach (bez obaw, możesz głosować na wiele projektów.

 • [Obszar III] “7. “Zatoka parkingowa przed budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im Ks. Jana Twardowskiego w Radomiu, ul. Trojańska 5″

Zagłosuj jeszcze na ten czwarty projekt z naszego osiedla (w ten sam sposób co poprzednio). Dziękujemy.

Po oddaniu każdego głosu wyświetlony zostaje komunikat “Głos został oddany”. Po oddaniu wszystkich głosów zakończyłeś(-łaś) głosowanie.

Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie! Nie zapomnij do oddania głosów na nasz projekt zachęcić rodzinę, przyjaciół i znajomych. Razem znowu wygramy!
Głosowanie trwa do 3 czerwca 2016r.