BO 2016: Poprawa komunikacji na Osiedlu Południe

Projekt dla Osiedla Południe

“Poprawa komunikacji na Osiedlu Południe”

Tak to może wyglądać gdy wygramy! Wyświetlacze na przystankach komunikacji miejskiej na osiedluWeź udział w Budżecie Obywatelskim 2016 – zagłosuj na nasz projekt na rzecz naszego osiedla. To szeroki projekt zakładający m.in.:

 • umieszczenie na przystankach autobusowych na osiedlu wyświetlaczy przedstawiających realny czas do odjazdu autobusu (takich samych jak w centrum miasta);
 • postawienie biletomatu na Południu II (umożliwiającego zakup biletu czy doładowanie karty miejskiej);
 • ustawienie nowych wiat przystankowych;
 • umieszczenie dodatkowych ławek, koszy na śmieci oraz stojaków rowerowych na osiedlu;
 • umieszczenie tablic Systemu Informacji Miejskiej wskazujących nazwy ulic.

Karta do głosowania: strona 13, pozycja 4, zaznacz X w kwadracie nad 5.

Pamiętaj, żeby nasz projekt ocenić na “5” punktów. Jak głosować stacjonarnie i przez internet dowiesz się poniżej. Pamiętaj, że masz czas tylko do 10 sierpnia!

Jak głosować stacjonarnie, przy urnie?


Oddać głos w Budżecie Obywatelskim można także za pomocą papierowego formularza, który po wypełnieniu wrzuca się do urny. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a w przypadku osób pomiędzy 16 a 18 rokiem życia legitymację szkolną oraz zgodę rodzina na udział w głosowaniu: kliknij TU by pobrać dokument. Urny do głosowania będą stać w wybranych miejscach:

 • w Centrum Komunikacji Społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
 • w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1,
 • w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30 pok. 19;
 • w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9;
 • podczas imprez miejskich na stoiskach Urzędu Miasta.

Jak głosować przez Internet?

1. Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij po prawej “Rejestracja”.

Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij 'Rejestracja'.2. Wprowadź wszystkie dane do formularza. Pamiętaj, że dane podajesz Urzędowi Miejskiemu w Radomiu! Wpisz PESEL, imię, nazwisko, e-mail (podaj poprawny, na niego otrzymasz linka do aktywacji konta), wymyślone hasło oraz powtórz hasło (za jego pomocą wraz z numerem PESEL będziesz się logować na tej stronie). Podaj także adres pocztowy. W sekcji “warunki” musisz zaznaczyć wszystkie 4 pola ptaszkiem. Jeśli jesteś niepełnoletni (prawo do głosowania mają także osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia) musisz załączyć oświadczenie rodzica, który zezwala Ci na wzięcie udziału w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim 2016. Oświadczenie jest do ściągnięcia: kliknij TU (wydrukuj tylko pierwszą stronę). Na samym dole jest zabezpieczenie antyspamowe, gdzie musisz wpisać wynik opisanego działania matematycznego (np. “osiem plus pięć” wpisz liczbę “13”).

Dokładnie wypełnij formularz rejestracyjny.3. Wejdź teraz na swoją skrzynkę pocztową. Otrzymasz automatycznego e-maila, w którym znajduje się link. Kliknij go by potwierdzić swoje konto. Link przeniesie Cię do strony budżetu, gdzie przeczytasz komunikat: “Rejestracja została potwierdzona pomyślnie, po weryfikacji Twoich danych otrzymasz powiadomienie e-mail o aktywacji konta”.

Na skrzynkę poczty e-mail, którą podałeś(-łaś) podczas rejestracji otrzymasz wiadomość. Kliknij w niej link, aby potwierdzić swoje konto.

5. Twoje konto musi teraz zostać potwierdzone w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Odbywa się to w dni robocze w godzinach od 8 do 15. W tych godzinach powinno to potrwać kilka minut (jeśli rejestracji dokonałeś(-łaś) wieczorem potwierdzenie nastąpi następnego dnia). Informację o potwierdzeniu konta otrzymasz także na swój e-mail (sprawdzaj na swojej skrzynce pocztowej także folder ze spamem!) .

 Po tym jak Urząd Miasta aktywuje Twoje konto zostaniesz poinformowany w osobnym e-mailu

6. Możesz już wziąć udział i oddać głos – prosimy o głosy na nasz osiedlowy projekt (jednocześnie w okręgu III nie głosuj na inne projekty gdyż zmniejszasz szanse tego projektu). Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl i tym razem po prawej stronie kliknij “Logowanie”. Wprowadź swój numer PESEL, a także wpisane podczas rejestracji hasło, a następnie kliknij “Zaloguj”.

Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl, kliknij po prawej 'Logowanie', a następnie wpisz swój PESEL oaz hasło które wpisałeś(-łaś) przy rejestracji.7. Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij “Głosowanie”.

Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij 'Głosowanie'.8. Teraz na liście projektów prosimy Cię byś przy projekcie z Osiedla Południe zaznaczył(-a) pole przy napisie “5 punktów”, a następnie kliknął “Głosuj”:

 • [Obszar III] “4. „Poprawa komunikacji na Osiedlu Południe – nowe przystanki autobusowe z wyświetlaczami, biletomaty, ławki, śmietniki, ułatwienia rowerowe”

Po oddaniu głosu wyświetlony zostaje komunikat “Głos został oddany”. Aby zakończyć głosowanie kliknij na dole strony “Zakończ głosowanie (wszystkie obszary)”.

Aby zakończyć głosowanie kliknij na dole strony 'Zakończ głosowanie (wszystkie obszary)'.Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie! Nie zapomnij do oddania głosów na nasz projekt zachęcić rodzinę, przyjaciół i znajomych. Razem znowu wygramy!