BO 2014: Siłownia w Parku Południe!

Podczas Budżetu Obywatelskiego 2014 namawialiśmy mieszkańców do głosowania na dwa projekty: urządzenie siłowni zewnętrznej w Parku Południe oraz remont placu zabaw w tym samym parku. Na klatkach, słupach, w internecie, pojawiły się plakaty namawiające go głosowania rozwieszane przez trzy osoby/grupy osób. Dzięki temu, że na projekt siłowni zagłosowało ok. 730 osób wygrał on plebiscyt!

Outdoor fitness w parku na osiedlu Południe jest czynny od wiosny 2014 roku. Miłośnicy aktywnego wypoczynku w tej dzielnicy miasta mają gdzie realizować swoją pasję.

Parkowy fitness jest całkiem okazały: na powierzchni około 1400 metrów kwadratowych Gmina Miasta Radomia zamontowała 14 urządzeń, m.in. urządzenia typu wioślarz, prasa nożna, ławka do robienia brzuszków, biegacz, urządzenie typu “twister” itd. Dostawę i montaż urządzeń zapewniła firma Novum – Wyposażenie Placów Zabaw Sławomir Chmieliński, która została wybrana przez gminę w drodze przetargu nieograniczonego spośród 10 zgłoszonych oferentów. Siłownia kosztowała budżet miasta 43 345,62 złotych. Objęta jest gwarancją jakości na okres 5 lat.

Siłownia to jednak nie tylko urządzenia fitness. Ważna jest także powierzchnia, na której stoją. Tę niebagatelną część przedsięwzięcia wzięła na siebie Spółdzielnia Mieszkaniowa “Południe”, która sfinansowała utwardzenie placu i pokrycie go nawierzchnią z kostki wraz z uzupełnieniem brakujących alejek.

Natomiast o otoczenie siłowni dba Zakład Usług Komunalnych, który umieścił wokół placu ławki wraz z koszami na śmieci, zasadził piękne tuje oraz ogrodził teren w stylowy sposób.

Pamiętajcie, że siłownia jest naszym wspólnym dobrem. Prosimy reagować na wszelkie pojawiające się usterki czy akty wandalizmu!

Dodaj komentarz