BO 2018: remont Parku Południe, nowe urządzenia do ćwiczeń

W 2017 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 zachęcamy Was do wzięcia udziału w głosowaniu na kolejne projekty z naszego osiedla! W obszarze III proponujemy głosować na:

Projekty dla Osiedla Południe!

“Remont parku na osiedlu Południe – wymiana ławek i koszy na śmieci”
Po wygraniu przez nas projektów dotyczących budowy fitnesu i remontu placu zabaw czas na wymianę małej architektury: ławek i koszy na śmieci.
Karta do głosowania: strona 15, pozycja 2, zaznacz X w kwadracie nad 3.

 

“Nowe urządzenia do ćwiczeń w Parku Południe (street workout)”
Wybudowanie w parku Południe niedaleko urządzeń fitnes urządzeń do ćwiczenia kalenistyki (street workout).
Karta do głosowania: strona 15, pozycja 1, zaznacz X w kwadracie nad 3.
Pamiętaj, żeby nasze projekty ocenić na maksymalną liczbę czyli “3” punkty. Jak głosować stacjonarnie i przez internet dowiesz się poniżej. Pamiętaj, że masz czas tylko do 14 czerwca 2017!

Jak głosować stacjonarnie, przy urnie?

Oddać głos w Budżecie Obywatelskim można także za pomocą papierowego formularza, który po wypełnieniu wrzuca się do urny. Należy mieć przy sobie dowód osobisty, a w przypadku osób pomiędzy 16 a 18 rokiem życia legitymację szkolną oraz zgodę rodzina na udział w głosowaniu: kliknij TU by pobrać dokument. Urny do głosowania będą stać w wybrane dni i godziny na naszym osiedlu: wybranych miejscach:

 • 29 maja (sobota) w Parku Południe podczas IV Festiwalu Biegowego w godz. 12:00 – 14:00;
 • 10 czerwca (sobota) w budynku Publicznego Gimnazjum nr 3 ul. Czarnoleska podczas Walnego Zebrania Członków SM Południe w godz. 08:30 – 09:30.

oraz przez cały okres głosowania w Stałych Punktach Głosowania:

 • w Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104), godz. 7.30 – 15.30
 • w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1, godz. 7.30 – 19.00
 • w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30 pok. 19, godz. godz. 7.30 – 15.30;
 • w Biurze Rady Miejskiej, ul Moniuszki 9 pok. 13A, godz. 7.30 – 15.30;
 • podczas imprez miejskich na stoiskach Urzędu Miasta.

Jak głosować przez Internet?

1. Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij po prawej “Rejestracja”.

Wejdź na stronę http://konsultacje.radom.pl i kliknij 'Rejestracja'.2. Wprowadź wszystkie dane do formularza. Pamiętaj, że dane podajesz Urzędowi Miejskiemu w Radomiu! Wpisz PESEL, imię, nazwisko, e-mail (podaj poprawny, na niego otrzymasz linka do aktywacji konta), wymyślone hasło oraz powtórz hasło (za jego pomocą wraz z numerem PESEL będziesz się logować na tej stronie). Podaj także adres pocztowy. W sekcji “warunki” musisz zaznaczyć wszystkie 4 pola ptaszkiem. Jeśli jesteś niepełnoletni (prawo do głosowania mają także osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia) musisz załączyć oświadczenie rodzica, który zezwala Ci na wzięcie udziału w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim 2016. Oświadczenie jest do ściągnięcia: kliknij TU (wydrukuj tylko pierwszą stronę). Na samym dole jest zabezpieczenie antyspamowe, gdzie musisz wpisać wynik opisanego działania matematycznego (np. “osiem plus pięć” wpisz liczbę “13”).

Dokładnie wypełnij formularz rejestracyjny.3. Wejdź teraz na swoją skrzynkę pocztową. Otrzymasz automatycznego e-maila, w którym znajduje się link. Kliknij go by potwierdzić swoje konto. Link przeniesie Cię do strony budżetu, gdzie przeczytasz komunikat: “Rejestracja została potwierdzona pomyślnie, po weryfikacji Twoich danych otrzymasz powiadomienie e-mail o aktywacji konta”.

Na skrzynkę poczty e-mail, którą podałeś(-łaś) podczas rejestracji otrzymasz wiadomość. Kliknij w niej link, aby potwierdzić swoje konto.

5. Twoje konto musi teraz zostać potwierdzone w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Odbywa się to w dni robocze w godzinach od 8 do 15. W tych godzinach powinno to potrwać kilka minut (jeśli rejestracji dokonałeś(-łaś) wieczorem potwierdzenie nastąpi następnego dnia). Informację o potwierdzeniu konta otrzymasz także na swój e-mail (sprawdzaj na swojej skrzynce pocztowej także folder ze spamem!) .

Po tym jak Urząd Miasta aktywuje Twoje konto zostaniesz poinformowany w osobnym e-mailu

6. Możesz już wziąć udział i oddać głos – prosimy o głosy na nasz osiedlowy projekt (jednocześnie w okręgu III nie głosuj na inne projekty gdyż zmniejszasz szanse tego projektu). Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl i tym razem po prawej stronie kliknij “Logowanie”. Wprowadź swój numer PESEL, a także wpisane podczas rejestracji hasło, a następnie kliknij “Zaloguj”.

Wejdź ponownie na stronę http://konsultacje.radom.pl, kliknij po prawej 'Logowanie', a następnie wpisz swój PESEL oaz hasło które wpisałeś(-łaś) przy rejestracji.7. Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij “Głosowanie”.

Po zalogowaniu się korzystając z górnego menu kliknij 'Głosowanie'.8. Teraz na liście projektów prosimy Cię byś przy każdym z niżej wymienionych projektów zaznaczył(-a) pole przy napisie „3 punkty”, a następnie kliknął(-ęła) „Głosuj”. Oto projekty wyświetlone na karcie/stronie do głosowania: :

 • [Obszar III] “12. “Remont parku na osiedlu Południe – nowe latarnie LED, ławki, kosze na śmieci, urządzenia do ćwiczeń”
 • [Obszar III] “13. “Poprawa komunikacji na Os. Południe”
 • [Obszar III] “16. “Laboratorium kosmosu”

Teraz czas oddać głosy: przy kolejnych naszych trzech projektach najpierw kliknij myszką w kwadraciku przy napisie '3 Punkty' by pojawił się tam 'X', a potem kliknij 'Glosuj' - zrób tak trzy razy przy wskazanych projektach (bez obaw, możesz głosować na wiele projektów.

 • [Obszar III] “7. “Zatoka parkingowa przed budynkiem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 21 im Ks. Jana Twardowskiego w Radomiu, ul. Trojańska 5″

Zagłosuj jeszcze na ten czwarty projekt z naszego osiedla (w ten sam sposób co poprzednio). Dziękujemy.

Po oddaniu każdego głosu wyświetlony zostaje komunikat “Głos został oddany”. Po oddaniu wszystkich głosów zakończyłeś(-łaś) głosowanie.

Bardzo dziękujemy za udzielone wsparcie! Nie zapomnij do oddania głosów na nasze projekty zachęcić rodzinę, przyjaciół i znajomych. Razem znowu wygramy!
Głosowanie trwa do 14 czerwca 2017r.