Aktualności

Temat przystanku kolejowego Radom Południe gromadzi coraz więcej zwolenników. Tym razem interpelacje poselską skierowała Anna Kwiecień. W odpowiedzi Ministerstwo Infrastruktury nie mówi "nie" i wymaga zaangażowania samorządu miasta i województwa.
O temacie pisze też na swojej stronie głównej ogólnopolski portal Rynek Kolejowy: www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/nowa-stacja-kolejowa-radom-poludnie-ministerstwo-infrastruktury-...

Sprawą interesuje się coraz więcej instytucji oraz osób. Liczymy, że to wspólne lobby wpłynie na wpisanie przystanku do planu oraz jego szybką realizację.
... więcejmniej

7 dni temu  ·  

Przy zbiorniku wodnym na Godowie, który dzięki naszemu projektowi oraz Waszym głosom w Budżecie Obywatelskim, został wyposażony w małą architekturę jak ławki czy leżaki, robi się coraz ładniej. Przez okolicznych mieszkańców miejsce to zaczyna być nazywane "Pojezierzem Godowskim", a na wodzie pojawia się flora 🙂 Liczymy, że w przyszłości pojawią się tutaj kolejne elementy jak ławki, grille, pas nasadzeń pomiędzy zbiornikami a obwodnicą południową, chodnik itp. Taki wniosek już dwa lata temu złożyliśmy do Budżetu Obywatelskiego, ale został odrzucony. ... więcejmniej

2 tygodnie temu  ·  

Radom Południowy nie jest obecnie planowany do wybudowania przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA, jednak w odpowiedzi da się wyczytać, że byłby możliwy ale kosztowny - czytamy w odpowiedzi na pismo wysłane przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" na prośbę jednego z nas, który jednocześnie jest Sekretarzem Rady Nadzorczej, Maciej Stępnikowski. PKP zwraca uwagę, że aż trzy perony mogłyby powstać na wysokości ul. Walentynowicz i Krynickiej (w miejscu gdzie kiedyś było przejście z Południa na Godów). Do tego powinno powstać przejście podziemne do peronów. Jednocześnie PKP zwraca uwagę, że prace powinny zostać wykonane po stronie miasta (wybudowanie kładki nad Obwodnicą Południową, przesunięcie pętli autobusowe Os. Południe w celu zapewnienia lepszego dojazdu) oraz po stronie województwa (uruchomienie pociągów kończących bieg nie w Radomiu Głównym ale właśnie w Radomiu Południowym).

Naszym zdaniem perspektywa na przystanek kolejowy w tym miejscu powinna zdecydowanie leżeć w interesie miasta, które w tym kierunku powinno działać! A Wy jak sądzicie?
... więcejmniej

2 tygodnie temu  ·  

Kolejne bloki staną przy ul. Warsztatowej. Budowa właśnie się rozpoczyna. ... więcejmniej

2 tygodnie temu  ·  

Na ten moment PKP Polskie Linie Kolejowe SA nie planują w tym momencie powstania przystanku kolejowego "Radom Południe", jednak nie wykluczają jego powstania w przyszłości w związku z programem budowy nowych przystanków. Przypomnijmy, że pismo w tej sprawie złożyło wiele osób i instytucji zaczynając od Radomskie Inwestycje, Spółdzielnie Mieszkaniową "Południe". O sprawie pisała także Wyborcza.pl Radom
Czekamy na odpowiedzi na pozostałe pisma, które nie były pytanie tylko wnioskiem by owy przystanek w programie budowy nowych przystanków uwzględnić.
Pismo to otrzymaliśmy od jednego z mieszkańców, który napisał do PKP w tej sprawie - dziękujemy za informacje!
... więcejmniej

3 tygodnie temu  ·  

Pogoda weryfikuje umiejętności kierowców?
Dwie kolizje na ul. Wierzbickiej.
... więcejmniej

3 tygodnie temu  ·  

Także Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" skierował do Ministerstwo Infrastruktury oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA pismo w sprawie wybudowania przystanku kolejowego Radom Południowy przy naszym osiedlu. To działanie to odpowiedź na informacje Ministerstwa, by zgłaszać takie propozycje w ramach wielkiego krajowego planu budowy nowych przystanków kolejowych. To naprawdę realnie wpłynęłoby na polepszenie komunikacji naszego osiedla.
Dziękujemy Zarządowi za otwartość i tak szybkie zadziałanie w tym temacie, po naszej sugestii.
Wcześniej taki wniosek skierowało m. in. stowarzyszenie Radomskie Inwestycje.
... więcejmniej

1 miesiąc temu  ·  

PROŚBA O POMOC!UWAGA OGŁOSZENIE! 👉 Prosimy o udostępnianie 👈
"Bardzo prosimy o kontakt wszystkich świadków śmiertelnego wypadku z dnia 12.06.2020 r. z godziny 21:30 na ulicy Jacka Kuronia - Obwodnica Południowa. Szukamy pani z dzieckiem, która była świadkiem oraz panów motocyklistów, którzy zabrali części motoru z miejsca zdarzenia oraz je nagrywali. Bardzo prosimy o kontakt z policją sprawa bardzo ważna!"
... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

W miejscu rekreacji przy zbiorniku na Godowie, gdzie za pośrednictwem naszego projektu do Budżetu Obywatelskiego zainstalowano ławki, leżaki i kosze na śmieci, doszło do dewastacji. Zniszczono trzy kosze na śmieci. Prosimy Zakład Usług Komunalnych w Radomiu o naprawienie. ... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

Osiedle Południe. Przystanek kolejowyPoniżej przestawiamy pismo jakie wysłaliśmy do Ministerstwa Infrastruktury oraz PKP PLK S.A. w sprawie budowy przystanku kolejowego przy Os. Południe Radom:

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Infrastruktury programu budowy 200 przystanków kolejowych oraz w nawiązaniu do artykuł pt.: "Minister i PKP zapowiadają budowę nowych stacji kolejowych na linii w stronę Kielc" (Gazeta Wyborcza, 5.06.2020 r.), w którym przedstawiciel PKP PLK S.A. zachęca do zgłaszania nowych lokalizacji przystanków kolejowych wnosimy co następuje.

Prosimy o rozpatrzenie propozycji budowy przystanku kolejowego Radom Południowy (osiedle) na linii kolejowej nr 8, a także o uwzględnienie w jego projekcie przystanku dla linii 22. Zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Radomia z roku 1972, 1982 i 1994 oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Radomia z roku 1999 i 2014 przystanek powinien zostać umiejscowiony w rejonie ulicy Sycyńskiej na osiedlu Południe, bezpośrednio w rozwidleniu linii 8 i 22 w kierunku Tomaszowa. Taka lokalizacja zapewni bezpośredni dostęp z osiedla zamieszkałego przez ok. 20 000 osób. W ramach prac koncepcyjnych należy przewidzieć bezkolizyjne połączenie kładką pieszo-rowerową nad ul. Anny Walentynowicz

Jednocześnie informujemy, że umiejscowienie obecnego p.o. Radom Południowy pozostaje bez zmian, proponuje się jednak zmianę jego nazwy na Pelagów, gdzie ów przystanek się faktycznie znajduje (jest to podradomska wieś, poza granicami miasta). Wykluczy to możliwość pomyłki z nowym przystankiem Radom Południowy – którego proponowana nazwa ściśle odpowiada umiejscowieniu oraz jest spójna z nowym nazewnictwem pozostałych projektowanych przystanków na terenie miasta.
... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

Dodaj komentarz