Aktualności

Także Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" skierował do Ministerstwo Infrastruktury oraz PKP Polskie Linie Kolejowe SA pismo w sprawie wybudowania przystanku kolejowego Radom Południowy przy naszym osiedlu. To działanie to odpowiedź na informacje Ministerstwa, by zgłaszać takie propozycje w ramach wielkiego krajowego planu budowy nowych przystanków kolejowych. To naprawdę realnie wpłynęłoby na polepszenie komunikacji naszego osiedla.
Dziękujemy Zarządowi za otwartość i tak szybkie zadziałanie w tym temacie, po naszej sugestii.
Wcześniej taki wniosek skierowało m. in. stowarzyszenie Radomskie Inwestycje.
... więcejmniej

2 tygodnie temu  ·  

PROŚBA O POMOC!UWAGA OGŁOSZENIE! 👉 Prosimy o udostępnianie 👈
"Bardzo prosimy o kontakt wszystkich świadków śmiertelnego wypadku z dnia 12.06.2020 r. z godziny 21:30 na ulicy Jacka Kuronia - Obwodnica Południowa. Szukamy pani z dzieckiem, która była świadkiem oraz panów motocyklistów, którzy zabrali części motoru z miejsca zdarzenia oraz je nagrywali. Bardzo prosimy o kontakt z policją sprawa bardzo ważna!"
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

W miejscu rekreacji przy zbiorniku na Godowie, gdzie za pośrednictwem naszego projektu do Budżetu Obywatelskiego zainstalowano ławki, leżaki i kosze na śmieci, doszło do dewastacji. Zniszczono trzy kosze na śmieci. Prosimy Zakład Usług Komunalnych w Radomiu o naprawienie. ... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Osiedle Południe. Przystanek kolejowyPoniżej przestawiamy pismo jakie wysłaliśmy do Ministerstwa Infrastruktury oraz PKP PLK S.A. w sprawie budowy przystanku kolejowego przy Os. Południe Radom:

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Infrastruktury programu budowy 200 przystanków kolejowych oraz w nawiązaniu do artykuł pt.: "Minister i PKP zapowiadają budowę nowych stacji kolejowych na linii w stronę Kielc" (Gazeta Wyborcza, 5.06.2020 r.), w którym przedstawiciel PKP PLK S.A. zachęca do zgłaszania nowych lokalizacji przystanków kolejowych wnosimy co następuje.

Prosimy o rozpatrzenie propozycji budowy przystanku kolejowego Radom Południowy (osiedle) na linii kolejowej nr 8, a także o uwzględnienie w jego projekcie przystanku dla linii 22. Zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Radomia z roku 1972, 1982 i 1994 oraz Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Radomia z roku 1999 i 2014 przystanek powinien zostać umiejscowiony w rejonie ulicy Sycyńskiej na osiedlu Południe, bezpośrednio w rozwidleniu linii 8 i 22 w kierunku Tomaszowa. Taka lokalizacja zapewni bezpośredni dostęp z osiedla zamieszkałego przez ok. 20 000 osób. W ramach prac koncepcyjnych należy przewidzieć bezkolizyjne połączenie kładką pieszo-rowerową nad ul. Anny Walentynowicz

Jednocześnie informujemy, że umiejscowienie obecnego p.o. Radom Południowy pozostaje bez zmian, proponuje się jednak zmianę jego nazwy na Pelagów, gdzie ów przystanek się faktycznie znajduje (jest to podradomska wieś, poza granicami miasta). Wykluczy to możliwość pomyłki z nowym przystankiem Radom Południowy – którego proponowana nazwa ściśle odpowiada umiejscowieniu oraz jest spójna z nowym nazewnictwem pozostałych projektowanych przystanków na terenie miasta.
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Piękną mamy wiosnę... Spory grad spadł nam na osiedlu. ... więcejmniej

1 miesiąc temu  ·  

Końcowe prace wykończeniowe na budynku przy ulicy Posłów Greckich. ... więcejmniej

1 miesiąc temu  ·  

Rok 1993. Do Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu filia nr 16 przy ul. Baryckiej właśnie przywieźli regały. Filia została otwarta w 1993 roku.
Przed traktorem widać ogrodzenie PSP21 (szkoła została otwarta w roku szkolnym 1995/1996), a dalej blok (Renesansowa 6?).Z cyklu "Retro Kronika MBP"...

Dzisiaj będzie retro zagadka 🙂 👀

Jest rok 1993 ⏱
Na jednym z osiedli mieszkaniowych właśnie przywieźli nowe regały... Niedługo zapełnią się one wieloma książkami 📖📖📖
Czytelnicy wypożyczą je zaraz po otwarciu nowej filii...

Czy wiecie, gdzie znajduje się ta filia?
... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

Przy miejscu rekreacji za torami (przy zbiornikach wodnych na Godowie przy których dzięki Waszym głosom w Budżecie Obywatelskim stanęły ławeczki, kosze i leżaki) jedna z naszych czytelniczek znalazła kluczyki do Audi z charakterystycznym breloczkiem. Może ktoś poszukuje? 🙂 Zapraszamy do kontaktu w wiadomości prywatnej. Udostępnijcie 🙂 ... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

No tak się u nas nie parkuje...

I bez żali "gdzie miał stanąć" 😉 Przez ostatnie kilka lat przy każdym remoncie dróg i chodników powstało na naszym osiedlu MNÓSTWO nowych miejsc parkingowych. Na więcej nie ma miejsca. Więc można stanąć gdzieś indziej i się przejść.
... więcejmniej

2 miesiące temu  ·  

Dodaj komentarz