Aktualności

Jak podała Wyborcza.pl Radom wyłoniono wykonawcę trasy NS od ul. Czarnoleskiej do Młodzianowskiej. Trasa ma być gotowa do 30 września 2021 roku. Ten fragment trasy NS będzie miał jedną jezdnię, po jednym pasie w każdym kierunku. Przy przejeździe na Wjazdowej powstanie rondo turbinowe.
Trasa ma przejąć część ruchu z Wierzbickiej-1905r.
... więcejmniej

9 godziny temu  ·  

Photo

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego udało się wywalczyć kilka projektów z os. Południe 🙂 M.in.
- na terenie PSP nr 17 (budynek po dawnym gimnazjum nr 3) powstanie boisko wielofunkcyjne.
- w parku odbędą się koncerty w ramach tzw. sceny letniej.
- w parku zlokalizowane będzie poidełko dla zwierząt i ludzi.
... więcejmniej

22 godziny temu  ·  

Photo

Nocna akcja straży pożarnej przy ul. Sycyńskiej 12 w nocy ze środy na czwartek. Z tego co się dowiedzieliśmy o mało nie doszło do tragedii i wypadnięcia z balkonu.
Dziękujemy za zdjęcie fance naszego fanpage-a.
EDYCJA: Jak nas informują mieszkańcy kobieta wypadła z balkonu na 4 piętrze i wpadła na balkon sąsiadów poniżej na 3. piętrze...
... więcejmniej

source link 2 tygodnie temu  ·  

Photo

Z informacji (ale i licznych pytań) jakie dostajemy od naszych fanów wynika, że PSZOK przy ul. Wjazdowej nie powstanie (a już na pewno nie w tym roku - zadanie dot. budowy PSZOKu zostało wykreślone z budżetu miasta na ten rok, wniosek o wykreślenie złożyła radna Marta Michalska-Wilk).
Władze miasta aktualnie szukają innej lokalizacji w południowej części miasta. Jak będziemy mieli jakieś nowe, konkretnie potwierdzone informacje to damy znać.
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Os. Południe Radom udostępnił(a) post.
Os. Południe Radom

Czy przy zbiorniku na Godowie pojawią się wreszcie elementy małej architektury wygrane w naszym projekcie w Budżecie Obywatelskim 2018? Mamy nadzieję, że teraz się uda i miejsce, które służy mnóstwie osób jako rekreacyjne stanie się po prostu bardziej ucywilozowane.Czy mój zwycięski, ale zaległy projekt z Budżetu Obywatelskiego 2018 zostanie wreszcie wykonany? Przypomnę: chodzi o ustawienie małej architektury przy zbiorniku na Godowie gdzie z rekreacji korzystają także mieszkańcy Os. Południe Radom. Mam nadzieję, że nie tylko zostanie wykonany, ale zostanie wykonany z głową bo na razie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu chce ustawić ławki minimum 20 metrów od oczka, tyłem do niego przy drodze dla rowerów. Mój komentarz dla Wyborcza.pl Radom?
"– To absurd – komentuje Maciej Stępnikowski. – Wystarczy się rozejrzeć w tym miejscu, żeby zobaczyć, że ludzie siadają zwykle na brzegu. Na ławkach stojących wzdłuż ścieżki, tyłem do wody, nikt nie będzie siadał. Czy jest sens wydawania pieniędzy, skoro mają być wydane nieefektywnie? Tu przychodzą mieszkańcy Południa, Godowa, a zaraz będzie ich więcej także z Prędocinka, bo będą mieli wygodne dojście i dojazd rowerem. I tak będą tu przychodzić – mówi."

Zachęcam do poczytania: radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,25014087,beda-lawki-przy-oczkach-na-godowie-mzdik-ale-jak-najdale...
Podziękowania dla Gazety za zajęcie się tematem 🙂
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Mieszkanka osiedla informuje: pies z czarną obrożą biega po Parku Południe. Może ktoś tęskni i go szuka? ... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Z informacji od naszego fana: "Niedawno w samochodzie na parkingu obok Baryckiej 2 znaleziono zwłoki. Osoba miała około 30 lat - leżała na tylnim siedzeniu. Podobno już leżała od doby. Aktualnie jest policja i pogotowie."

Jeżeli macie jakieś info dot. wydarzeń na naszym osiedlu przesyłajcie je nam w prywatnej wiadomości.
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·