Aktualności

Na mapach geoportalu pojawił się obrys trzech budynków wchodzących w skład nowego centrum handlowego na Os. Południe Radom Budynek z lewej strony to prawdopodobnie Leroy Merlin. Patrząc po rozmiarach będzie nieco mniejszy od Castoramy (o ok 15%), ale większy od obydwu Obi. Na mapach widać również projektowaną nową ulicę. Zapewne sporą część terenu zajmą miejsca parkingowe. ... więcejmniej

1 dzień temu  ·  

Na poniższej działce (oznaczonej kolorem czerwonym) miasto planuje wybudować PSZOK czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Teren znajduje się tuż przy bazie MPK, teoretycznie są to Żakowice, ale dostajemy informacje od naszych mieszkańców aby poruszyć ten temat ponieważ w okolicy znajdują się domki jednorodzinne. Na terenie PSZOK będą zbierane następujące odpady: tworzywa sztuczne, papier i tektura, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny, metale, odpady zielone, zużyte opony, odpady budowlane, popiół i żużel, chemikalia, przeterminowane leki. ... więcejmniej

2 dni temu  ·  

Trwa budowa centrum handlowego Leroy Merlin na Os. Południe Radom.

Zdjęcia dzięki Przemysław Lisiewicz
... więcejmniej

3 dni temu  ·  

Skoro się nie na na zachód, może uda się na wschód. Proponujemy poszerzenie Parku Południe w stronę torów kolejowych oraz połączenie go ze zbiornikiem na Godowie jako całościowym miejscem rekreacji mieszkańców:
- miesiąc temu do Budżetu Obywatelskiego 2020 zgłosiliśmy konieczności budowy chodnika wzdłuż Potoku Malczewskiego (tak by finalnie zakończony był przejściem dla pieszych i połączeniem z obecnym parkiem) oraz uporządkowanie terenu w tym miejscu (w ramach działek należących do miasta);
- przy zbiorniku na Godowie czekamy na realizację zwycięskiego projektu BO18 w ramach którego miały stanąć tam ławki, kosze na śmieci, leżaki, stojaki dla rowerów;
- miesiąc temu zgłosiliśmy wniosek o rozbudowę infrastruktury przy zbiorniku na Godowie: chodnik, latarnie, nasadzenia zieleni od strony obwodnicy etc.
Naszym zdaniem przedłużenie parku na wschód, połączenie tych dwóch miejsc będzie świetnym miejscem rekreacji nie tylko dla mieszkańców naszego osiedla czy Godowa.
O rozbudowę parku na zachód chodziliśmy przez kilka LAT, zebraliśmy 1500 podpisów pod wnioskiem, byliśmy na spotkaniach z dwoma prezydentami Andrzej Kosztowniak oraz Radosław Witkowski oraz rozmawialiśmy kilkukrotnie z wiceprezydentem Konrad Frysztak. "Nie da się". Może więc uda się w drugą stronę. Liczymy na to.
A jak Wam się podoba pomysł?
... więcejmniej

1 tydzień temu  ·  

Os. Południe Radom udostępnił(a) post.
Os. Południe Radom

Głupoty ciąg dalszy....Wśród zwyczajów podradomskich wsi opisywany jest ten dotyczący wstawiania na dach chałup wozów drabiniastych. Widać, że ta "zabawa" jest nadal popularna wśród niektórych mieszkańców Os. Południe Radom. Po raz kolejny pracownicy Radomski Rower Miejski musieli ściągać jednoślad z dachu klatki na ul. Helleńskiej. W zeszłym roku stał tam rower towarowy. ... więcejmniej

2 tygodnie temu  ·  

Nasz zwycięski projekt dotyczący postawienia ławek, koszy na śmieci, leżaków i stojaków rowerowych przy zbiorniku na Godowie dalej nie jest zrealizowany. Wszystko powinno powstać do końca 2018 roku, ale w tamtym roku nie udało się tego zrobić bo dwa razy nikt nie zgłosił się do zapytania ogłoszonego przez Zakład Usług Komunalnych w Radomiu. ZUK z końcem roku zwrócił pieniądze na ten cel do miasta i teraz informuje, że nie ma budżetu na jego realizację w tym roku.
Kiedy projekt zostanie zrealizowany? Minęły już cztery miesiące nowego roku. Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski Radomia był ogłaszany z gwarancją realizacji - takie polityczne deklaracje padały z ratusza. Konrad Frysztak bardzo prosimy o odpowiedź.
Czekamy na szybką realizację tak by jeszcze w tym sezonie nowe rzeczy mogły służyć mieszkańcom.
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Os. Południe Radom zaktualizował(a) swoje zdjęcie w tle.
Os. Południe Radom

Może troszkę wiosennie 🙂
(fot. Asia Szymańska)
... więcejmniej

4 tygodnie temu  ·  

Os. Południe Radom udostępnił(a) post.
Os. Południe Radom

Szok! Po prawie 18 latach jeżdżenia linii 25 pomiędzy Południem a Prędocinkiem MZDiK zmienia jej trasę. Nie będzie już ona jeździć przez Borki na Prędocinek. Pojedzie z Południa przejazdem kolejowym na ul. Wjazdowej, przez Ustronie do Dworca kolejowego, następnie Traugutta, Reja i Okulickiego w kierunku Centrum Onkologii.
Jak Wam się podoba taka zmiana?Uwaga! Od 1 maja, na wniosek mieszkańców części Młodzianowa, ulegnie korekcie trasa autobusów linii 25. Pomiędzy Żakowicami a Ustroniem będą one kursowały w obu kierunkach ulicami Wjazdową, Gajową i Południową. Zapewni to obsługę tej części dzielnicy, do której dotychczas autobusy nie dojeżdżały. Dalej trasa linii 25 zostanie poprowadzona przez dworzec PKP, Śródmieście i Zamłynie do pętli przy Radomskim Centrum Onkologii, gdzie pracownicy i pacjenci wnioskowali o większą liczbę kursów niż dotychczas. Poprawi to przy okazji dojazd uczniom "agrotechnika". Na Wacyn nie będą natomiast dojeżdżały autobusy linii 26 - kursy podstawowe pojadą do ulicy Mokrej, natomiast wariantowe bez zmian: przez Wernera aż do Janiszewa. Więcej szczegółów podajemy na stronie: www.mzdik.pl/?id=106&art=2206. Uzasadnienie tych zmian jest z kolei tutaj: www.mzdik.pl/?id=72&art=2207.
... więcejmniej

1 miesiąc temu  ·